Бургас и Шумен-шампиони по шахмат на първенството до 12 години

Бургаският отбор стана държавен отборен шампион по шахмат на завършилото днес в Плевен първенство за момчета до 12 години.
Отборната титла при момичетата спечелиха шахматистките от Шумен, следвани от варненския клуб „Георги Даскалов“. Домакините от „Плевен ХХІ“, водени от треньорката Христинка Илиева, взеха сребърните медали при момчетата и бронзовите при момичетата.

Най-оспорвана беше битката при момчетата, съобщава Дарик. Първите два отбора финишираха с равни мач-точки след седемте кръга – по 6 победи и един равен мач помежду си. Допълнителните показатели отредиха първото място за бургазлии, а плевенчани останаха втори. Третото място при момчетата е за отбора на ЦСКА. В тази група участва още един плевенски клуб – „Спартак Плевен ХХІ“, който зае петото място.

В първенството се включиха близо 100 деца, като момчетата се представиха с рекордните 16 отбора, а момичетата с 6.

В петък, 8 август, в курорта Боровец започват държавните отборни първенства в горната възрастова група – до 16 години.